Adventní Vídeň 2023

28. 11. 2023 jsme jako každoročně vyrazili objevovat krásy vánoční Vídně. Tento rok možná trochu dříve, ale na zážitku to nic nezměnilo. Když jsme po necelých třech hodinách dojeli do hlavního města Rakouska, jako první jsme zamířili do „Haus des Meeres“, neboli do Domu moře, o kterém jsme se předem dozvěděli pár historických informací jako například, že budova, která je dnes obývána mnoha živočichy, sloužila za druhé světové války jako dělostřelecká věž.

Viděli jsme zde nejen mnoho druhů ryb, některé z nich jsme si mohli i pohladit, hady a jiné plazy, ale také různé druhy opic, či lemurů a další tropická zvířata.

Nejvíce nás ale uchvátila terasa, která se nacházela na samém vrcholu budovy, a měli jsme z ní centrum Vídně jako na dlani.

V Domu moře jsme strávili něco málo přes dvě hodiny, a poté jsme se vydali objevovat Vídeň na vlastní pěst. Někteří za doprovodu učitelů, ale my se rozhodli vzít osud do vlastních rukou a centrum města prozkoumat sami. Jako první jsme zamířili na vánoční trhy u „Maria Theresien Platz“, zatímco mladší osazenstvo se vydalo na jedny z nejznámějších a největších trhů Vídně – trhy u radnice.

Následně jsme se všichni sešli u Katedrály sv. Štěpána, odkud jsme společně zamířili skrz večerní Vídeň, kterou nám osvětlovaly výzdoby obchodů a budov v ulicích, k autobusu.

A jak řekla jedna z nás, „Oh mein Gott, es haut mich um!“ (Pro lingvisticky méně zdatné:„Oh my God, it blows my mind!“)

A tak třeba zase za rok Auf Wiedersehen!

 

Anna Káčerová a Alena Bobková, 5. G