Dračí jezdci IV. G na řece Moravě

 

V pátek 14. 6. přijíždíme spolu s dalšími třídami z jiných škol k řece Moravě u Hodonína. Spolu s námi se zde sešlo mnoho dalších týmů, se kterými se utkáme v závodech dračích lodí.

 Každý tým se skládá z 20 pádlařů, kteří pracují synchronizovaně ve snaze dostat se k cíli co nejrychleji, bubeníka udávajícího tempo pádlování a kormidelníka.

 Na místo přijíždíme poměrně brzy, a proto nám zbývá čas porozhlédnou se po okolí. Některé skupiny sledují probíhající závody, ostatní uléhají do stínu stromů a stánků.

 Chvilka odpočinku se však krátí ke konci a my jdeme k první soutěžní rozjížďce závodu. Před startem nás navléknou do záchranných vest a popoženou s pádlem v ruce do kymácející lodě. Tam na nás čeká vlídný a milý instruktor, který nás motivuje k co nejlepším výkonům a dává všem dobré rady. Díky jeho vlídnosti a pochopení prohráváme první závod na plné čáře.

 Následuje další pauza, ve které děláme spoustu různorodých aktivit. Někteří jdou hrát volejbal, stolní hry, frisbee anebo jen sedí ve stínu a užívají si volna. Následuje oběd v podobě pizzy, vaflí a svačinek donesených z domu.  

 Po náročném odpočinku se vracíme na nábřeží do centra veškerého dění závodů a vyhráváme poslední závod (tentokrát pod vedením jiného instruktora). Umístili jsme se v polovině startovní listiny, splnili svou misi, vracíme se unavení domů. 

Eliška Bečvářová - upraveno

odkaz na video, foto, článek v deníku.cz