Go Green - Safe Screen

Naši hosté z Kréty

V týdnu od  24 4. - 29. 4. 2023 nás díky projektu Go Green - Safe Screen z programu Erasmus+ navštívili studenti a učitelé z řeckého ostrova Kréta. Celý týden jsme se věnovali tématu dezinformace, manipulace  a propaganda ve státní politice a v médiích.

Kromě toho jsme se vydali po stopách kloboucké historie, zatancovali si Moravskou besedu a učili se řecké tance. Dále jsme našim hostům ukázali velkoměsto Jižní Moravy Brno, kde se Řekové podívali do studia České televize, společně jsme se setkali s hejtmanem Jihomoravského kraje panem Janem Grolichem a seznámili se s aktivitami sociálně ekologického hnutí NESEHNUTÍ. Sehráli jsme volební kampaň a v závěru došlo i na volbu prezidenta. Poslední den jsme strávili v Hustopečích v centru Pavučina, kde jsme společně vařili česká a řecká jídla a odpoledne jsme si zahráli discgolf.

Tento týden byl vážně nezapomenutelný a obohatil nás o nespočet skvělých zážitků. Velmi si vážíme podpory, které se nám dostalo od města Klobouky u Brna a jeho starosty Pavla Volka, a také podpory a pochopení rodičů, kteří přivítali řecké studenty ve svých rodinách. Jsme moc vděční, že máme možnost takto propojovat vztahy se školou na Krétě, sdílet dobrou praxi a učit se od sebe navzájem. Nemůžeme se dočkat dalšího setkání! Už na podzim, tentokrát na Krétě!

Fotodokumentaci si můžete prohlédnout v našem padletu: https://padlet.com/marcelapucholdtova/disinformation-manipulation-and-propaganda-in-state-policy-a-nzx7g6dll0n46qcz

Pokud umíte řecky, můžete kliknout na následjící odkazy a podívat se, jak o nás píší řecká média:

https://www.rethemnosnews.gr/rethymno/686833_safe-screen-meso-tsehias-gia-peiramatiko-lykeio-rethymnoy?fbclid=IwAR2cVFg8JJElOvy-x0Sky7V7g0xZtWEyy9cA2heaP5bvn_LZ_ZtOTRYQpSA

https://www.goodnet.gr/news-item/safescreen-meso-tsechias-gia-to-peiramatiko-lukeio-rethumnou.html

https://rethnea.gr/peiramatiko-lykeio-rethymnoy-mathimata-zois-anaptyxi-dexiotiton-psifiakoy/