GYMPL NA DYJI – VODÁCKÝ KURZ 2024

V termínu od 5. do 7. června jsme se studenti V., VI. a VII. G zúčastnili vodáckého kurzu na řece Dyji. Výprava začala před naším gymnáziem, kde jsme nasedli do autobusu, který nás dovezl až do campu ve Znojmě.

Hned po příjezdu jsme si všichni postavili své stany a následně vyrazili do města, kde jsme hráli různé hry, při kterých jsme poznali nejen zdejší město, ale i místní občany. Další zastávkou bylo Znojemské podzemí, které je jedno z nejrozsáhlejších podzemních labyrintů ve střední Evropě. Po návratu do campu jsme pak už jen sbírali síly na dobrodružství, které nás čekalo v dalších dnech.

Ve čtvrtek ráno jsme se nalodili do vyder – loděk, na kterých jsme pluli, a vyrazili na cestu. I přes to, že většina z nás podobný dopravní prostředek viděla poprvé, jsme bojovali statečně a více méně bez nehod. Nicméně někteří jedinci si vykoupání v pořádně studené vodě neodpustili. Po 15 km plavby jsme dojeli do tábořiště v Krhovicích, kde jsme znovu postavili svoje stany, abychom v nich mohli nabrat sílu i na poslední den. Večer se přehnala velká bouře, která se stany pořádně zatřásla, ale ani to nás neodradilo od pokračovaní ve výpravě.

Poslední den cesty jsme se zase nalodili a pluli dalších 13 km až do Hrádku, kde už na nás čekal autobus, který všechny odvezl zpátky domů. Výlet jsme si moc užili a rozhodně na něj budeme v dobrém vzpomínat.

Ema Ryšavá