Jarmark (28. 9. 2023)

Hospodářská výstava po 120 letech

„Tá Klobócká mája tenká, viděl jsem ju ze Špilberka.“

A u klobócké máje byl ve čtvrtek 28. 9. 2023 v 10 hodin vidět nejenom křest nového CD Mužáků z Klobouk a vystoupení cimbálové muziky, ale dokonce i slavnostní salvy z děla, které zahájily před 120 lety hospodářskou výstavu.

Exponáty, které se zde vystavovaly, vytvořily základ pro sbírky místního muzea.

V rámci doprovodného programu představili studenti oktávy našeho gymnázia předměty, které sloužily na vesnici včelařům, vinařům, rolníkům a hospodářům před více než sto lety.

Mohli jste vidět historický medomet, fukar, řezačku nebo secí stroj. Nebo jste si mohli nechat vyprat prádlo ve staré pračce na kliku.

Výstavu si nenechalo ujít přes 300 návštěvníků a krásné podzimní počasí barevný návrat do historie jenom umocnilo.

A kdo vystupoval?
O. Dohnálek, V. Samson, K. Káčer, P. Bobek, Š. Jakubčík, E. Foretníková, Z. Plíhal, D. Šťastná, K. Horáková, E. Štromajer, M. Hájek, J. Urbanová, S. Valová a T. Vlček.

Celý program uváděli R. Špaček a M. Přibylová.