Kloboucká pětka 2024

Kloboucká pětka 2024 – JAK ZNÁME EVROPU

V úterý 13.2. se na klobouckém gymnáziu sešla tříčlenná družstva žáků 5. tříd z Telnice, Moutnic, Těšan, Brumovic, Krumvíře a tří tříd místní základní školy, aby poměřila své síly ve znalostech o Evropě.

V letošním ročníku využili organizátoři, studenti kvarty, 20. výročí vstupu České republiky do Evropské unie, proto se soutěžní disciplíny týkaly právě Evropy. Páťáci si výborně poradili se slepou mapou, kvízem, bez problémů poznali zašifrované osobnosti, porvali se se svízelnými otázkami ve štvanici a na závěr předvedli i své fotbalové dovednosti.

Výsledky byly vyrovnané do posledního okamžiku. Vzhledem k tomu, že po poslední disciplíně byly 3 týmy na prvním místě, musel následovat rozstřel o stupně vítězů. V něm měli největší štěstí žáci 5. A ZŠ Klobouky u Brna, o jediný bod méně pak získala družstva ze ZŠ Brumovice a ZŠ Těšany.

Děkujeme všem soutěžícím, byli výborní, divákům, kteří přišli své týmy podpořit a vytvořili výbornou atmosféru, velký dík samozřejmě patří studentům čtvrtého ročníku, kteří si celý dopolední program pro budoucí primány připravili.

Více fotografií z této vydařené akce naleznete na instagramovém účtu MěVG.