Londýn 2023

V sobotu 24. 6. 2023 se dvě téměř kompletní třídy G 3 a G 4 vydaly na více jak 20 hodinovou cestu do Velké Británie. Přes kanál La Manche jsme se dostali trajektem.

Naše první celodenní zastávka byla v krásném přímořském městečku Brighton, kde jsme navštívili podmořské akvárium a královský palác Royal Pavilion. Měli jsme dostatek času na to, abychom si zde odpočinuli na pláži, na zábavním molu, prošli si historické centrum, utratili naše první libry, zchladili se zmrzlinou a ochutnali „Fish and chips“. Večer jsme se ubytovali v hostitelských rodinách, které nás pohostili pizzou.

V pondělí jsme vyrazili v 8 hodin ráno z „meeting pointu“ do Oxfordu. Zde jsme absolvovali prohlídku univerzity a pak využili rozchod k nákupům. Druhá zastávka byla ve městě Windsor, kde se nachází královská rezidence.

Další den jsme navštívili nahrávací studio Warner Bros, kde se natáčel Harry Potter. V jeho filmových ateliérech jsme pobyli 4 hodiny, a jelikož nám ještě zbyl čas, strávili jsme ho v městečku Uxbridge.

Poslední den našeho pobytu v Anglii se loučíme s hostitelskými rodinami o půl hodiny dříve a tentokrát již s kufrem. Navštívíme Greenwich s nultým poledníkem a lodí plujeme po Temži do centra Londýna, kde nás čeká spousta památek – Trafalgar Square, China Town, Piccadilly Circus, Downing Street, Buckingam Palace (za králem Charlesem zrovna přijela návštěva), Westminster Abbey, Houses of Parilament, Big Ben………ještě že jsme si odpočinuli při jízdě na vyhlídkovém kole London Eye a poté při dlóóuhé cestě domů.

 

Dominika A. Braunová

Andrej Fedynjak

Izabela Nykodýmová

Mariana Trlicová