Praho, díky

Matička Praha, Praha stověžatá… Tak jsme ji s naší třídou VI. G konečně navštívili. Hned po příjezdu nám ukázala kromě velmi chladného počasí a zasněžené krajiny také své krásy.

Naše první kroky směřovaly na Národní třídu, kde jsme si připomněli události 17. listopadu 1989. Hned poté jsme u Národního divadla přešli most Legií, který nás zavedl na Kampu, ke zdi Johna Lennona a přes Malou Stranu až do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky, což byl hlavní cíl naší výpravy. Zde bylo zajímavé živě sledovat některé nechvalně známé tváře naší politické scény.

Pak jsme se přes nejužší uličku v Praze a Karlův most dostali až na Staroměstské náměstí s orlojem. Měli jsme štěstí a nemuseli v zimě moc dlouho čekat na odbití celé hodiny. Stali jsme se také svědky zajímavé choreografie španělských fotbalových fanoušků chystajících se na večerní utkání.

Následovala cesta kolem Prašné brány a ČNB až na Václavské náměstí k soše svatého Václava a budově Národního muzea.

Večer nás ještě čekala návštěva moderně pojaté klasicistní komedie Lakomec v Divadle na Vinohradech. Po představení jsme se prošli noční Prahou, která byla krásnější než přes den.

Druhý den Prahu zasypala ještě větší sněhová nadílka. My jsme absolvovali prohlídku Senátu Parlamentu České republiky. Následně jsme vyběhli na Pražský hrad, přes Nový svět pak naše kroky směřovaly na Petřínskou rozhledu a zpátky dolů k Vltavě.  

V Praze jsme strávili jen 30 hodin, ale vše jsme si užili na maximum. Už teď se těšíme, že se v maturitním ročníku zase vrátíme.

Praho, brzo na viděnou.    

 

Vlastimil Pitron a spol.