Prima v knihovně

Prima v knihovně

Motto na plakátě kloboucké knihovny na říjen zněl:" Už jsme zpátky". Takže jsme se přidali. Noví studenti klobouckého gymnázia – primáni. V knihovně pro nás byl připravený zajímavý program: služby knihovny a novinky pro čtenáře (výměnný fond z Břeclavi, audioknihy, knihobudka, biblioschránka, kouzelné čtení+Albi tužka, programovatelná didaktická hračka Blue-Bot a její využití ve výuce).  Vyzkoušeli jsme si zařazení knih na příslušné police, ve skupinách pak vytvářeli titulní stranu knihy dle žánru a představili ji ostatním. Na závěr studenti dostali záložky do knihy a materiály pro doplnění (tajná zpráva do knihy pro další čtenáře a list o knize, kterou právě čteš). Noví čtenáři se mohli zdarma na celý rok zaregistrovat. Moc se nám všechno líbilo a těšíme se na další setkání s knihami už v letošním listopadu.