Vánoční ladění

Na MěVG Klobouky u Brna probíhal den 21. 12. 2023, jako za poslední roky téměř pravidelně, ve stylu vánočního ladění.  Nejprve se rozezněly vánoční písně české i anglické v podání tříd 1. a 2. G, následovaly koledy Sem pastýři, Pojďte chlapci k nám a Dej bůh štěstí v podání dobrovolníků jak pěveckých, tak hrajících na různé hudební nástroje. Vzhledem k tomu, že se jednalo o amatérské hudební těleso, které si to spolu secvičovalo asi 20 minut, si zaslouží všichni veliké poděkování, že šli se svou kůží na trh. Následovalo představení programů jednotlivých tříd – každá třída přišla s něčím jiným, program byl velice pestrý – od hry Riskuj, kvíz v Kahootu, přes Just dance, kde se tančilo jako o život, vyrábění vánočních přáníček, medailonků, až po deskové hry, šachový turnaj, vánoční kino a vánoční kavárnu.
                Dále během dne proběhla kulinářská soutěž o MasterChefa gymnázia. Sešlo se mnoho vynikajících pokrmů, které měli možnost všichni ochutnat (dokud byly k dispozici) a následně se rozhodnout, komu dají svůj hlas. Vítězi se stali chlapci z II. G se svojí neobvyklou formou palačinek, kterou nazvali „chálečka“, druhé místo obsadily medovníkové koule Aničky Konečné a  čokodort Marianky Nykodymové, krásné 3. místo získala Nicol Ressová se svým ovocným vánočním stromem.

Posledním bodem programu dne byl turnaj dívek nižšího stupně v přehazované O Vánočního kapra. Atmosféra byla opravdu bojovná, kotel řval povzbuzující hesla svým favoritům a holky se rvaly o míč jako lvice, až bylo někdy rozhodčímu (paní učitelce Pětivlasové) líto, když bylo třeba písknout out či jinou ztrátu bodu. Vítězkami se nakonec staly dívky ze 3.G.

Všem studentům, kteří se zapojili do příprav programů ve třídách, přinesli pokrmy do MasterChefa, zpívali, hráli, fandili, ale i těm, kteří se dnešní den snažili si užít společně se všemi ostatními, moc děkujeme. Přejeme krásné Vánoce!

Učitelé gymnázia