Volejbalový turnaj

K příjemné vánoční atmosféře na našem gymnáziu přispěly v rámci letošního „Vánočního ladění“ i dva sportovní turnaje, které se konaly 20. a 21. prosince 2023.

Prvním z nich byl volejbalový turnaj, kterého se zúčastnili studenti pěti nejvyšších ročníků (GIV – VIIIG). Týmy složené ze studentů těchto tříd se navzájem utkaly systémem „každý s každým“. V jednotlivých zápasech prokázaly všechny týmy bojovnost a týmového ducha. Na 3. místě se nakonec umístil tým GVII velmi těsným výsledkem, kdy o umístění rozhodovalo vzájemné skóre s týmy GIV i GVI (každý z těchto týmů měl po jednom vítězství). Na 2. místě se umístil tým GVIII a vítězi se stali studenti GV.

O den později se odehrál již tradiční vánoční turnaj v přehazované pro dívky z nižších ročníků „Vánoční kapr“. Atmosféra tohoto turnaje byla podstatně soutěživější a napjatější, a všechny účastnice tak předvedly excelentní výkony, překračující domnělé hranice jejich možností. Vítězství nakonec slavil tým GIII, na 2. místě se umístil tým GIV, na 3. místě GII a pomyslnou bramborovou medaili si odnesl tým GI.